Samsunspor kamuoyu dikkatine

SAMSUN SPOR KAMUOYU DİKKATİNE!

Bilindiği üzere ertelenen Samsunspor Kongresi 22 Temmuz 2012 Pazar günü yapılacaktır.

Bu Kongre;

SAMSUNSPOR için VAR OLMA MÜCADELESİDİR!

Yıllar sonra elde edilen birlik ve beraberliğin sonucu olarak, 2010-2011 sezonunda Süper Lige yükselme başarısını gösteren Kulübümüz, yakalanan istikrarı sürdürülebilir kılamamış ve aynı yıl tekrar bir alt Lige dönmüştür

Beklenen sportif başarının yanında mali disiplin ve kurumsallaşmanın da sağlanması umulurken, yaşanan hayal kırıklıkları tüm Samsunspor’luları fazlasıyla üzmüştür.

Süper Lige çıktığında Şirketleşme, Borsaya açılma, idari ve mali yönden şeffaf bir yapıya sahip Ülkemizin 5.büyük Kulübü olacağı gibi büyük vaatlerle devralınan Kulübümüzde hedefler tutturulamadığı gibi, mali disiplin de Bank Asya Liginin kısıtlı gelirleri ile çevrilemeyecek kadar bozulmuştur.  Bu dönemde Kulüp, tamamen kapalı kutu olmuş, kent’ten kopartılmış, şirketleşme hayalleri ise yerini Kayyum söylentilerine bırakmıştır. Sergilenen kötü yönetim bu sonucu hazırlamıştır. Bu sonucu hazırlayanlar ise öne sürdükleri suni sebepler ile takımı bırakmışlardır.

Samsunspor ’un çok kısa bir süre sonra başlayacak “Lig” için hiçbir hazırlığı yoktur.

  • Hazır şampiyon kadro dağıtılmış, yanlış ve pahalı transferler ile Süper Ligin transfer şampiyonu (!) olan Takımımızın, bugün Bank Asya Liginde oynayabilecek sadece 6 sözleşmeli futbolcusu kalmıştır.
  • Kulübün elinde kalan ve yeni sezonda iyi bir takımın omurgasını oluşturabilecek en değerli futbolcuları bir bir satılmaktadır.
  • Bütün takımlar kadrolarını güçlendirirken, henüz tek bir futbolcu transferi bile yapılmamıştır.
  • Samsunspor, Sezonun başlamasına yaklaşık bir ay kala yapılacak olan Genel Kurul sonrası, Teknik Direktörü, Futbolcusu, Programı olmayan bir Kulüp durumuna düşürülmüştür.
  • Transfer edilip geri gönderilen “Yabancı Futbolcu” borçları nedeni ile Kulübümüztransfer yapamayacak hale gelebilecektir.

Kulübümüzün içine düşürüldüğü olumsuz mali yapı nedeni ile yeni bir Yönetim oluşamamaktadır.

  • 2011-2012 sezonunda Kulüp kasasına süper lig gelirleri ile birlikte yaklaşık 28-30 Milyon TL girmesine rağmen,  bugün borcunun 38 Milyon TL’ye ulaştığı telaffuz edilmektedir.
  • 38 milyon TL’lik bu borca karşılık Bank Asya Liginin tahmini geliri yaklaşık 5,5 milyon TL’dir.

Sezonun başlamasına sayılı günler kala sığ tartışmalar ile gündem yaratılmakta veSamsunspor ciddi bir karanlığa sürüklenmektedir.

SAMSUNSPOR’U ÖNEMSEYENLERİ BU SÜRECE DÂHİL OLMAYA DAVET EDİYORUZ!

Sam-Sev olarak Samsunspor’un durumunu ve yapılması gerekenleri daha önce yine ilan yolu ile paylaşmıştık. Bugün ise artık telafi edilemeyecek bir sürece girilmek üzeredir. O sebeple bu çağrıyı Samsunspor sevgimiz ve Vakıf Tüzüğümüzün verdiği görev ile yapmak zorunluluğu doğmuştur.

KONGRE TARİHİNE KADAR;

SPOR BAKANIMIZ SAYIN SUAT KILIÇ başta olmak üzere,

KENTİMİZİN MÜLKİ AMİRİ,

MİLLETVEKİLLERİMİZ,

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ

SAMSUNSPOR için mutlaka ve derhal devreye girmeliDİRLER.

Bu kongre SAMSUNSPOR’umuzun SON ŞANSIDIR!

Kongre Tarihi    : 22.07.2012 Pazar (Çoğunluk aranmaksızın)
Kongre Yeri       :Canik Kültür Merkezi

Kongre Saati      :14.00

Saygılarımızla
SAM-SEV

© 1988-2024 SAM-SEV | Samsun, Spor, Eğitim ve Tanıtma Vakfı | Tüm hakları saklıdır