Samsunspor Nuri Asan Tesislerinin geleceği ve Samsun Tenis Kulübünün tahliye kararı ile ilgili vakfımız görüşlerini bilgilerinize sunuyoruz.

SAMSUN KAMUOYUNA,

KENTİMİZİN LİMAN KAVŞAĞI İLE BANDIRMA VAPURU ARASINDA KALAN SAHİL BANDININ, SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TARAFINDAN “MİLLET BAHÇESİ” İLAN EDİLME GİRİŞİMİ HERKESİN MALUMUDUR.

BU BAND ÜZERİNDE BULUNAN SAMSUNSPOR NURİ ASAN TESİSLERİNİN KİRA SÖZLEŞMESİ BİTİMİNDE, SAMSUN TENİS İHTİSAS KULÜBÜNÜN İSE 31.01.2022 TARİHİ İTİBARİYLE TAHLİYE EDİLMESİNİN GÜNDEME GELDİĞİ, ANCAK SAMSUNSPOR CAMİASININ İTİRAZI SONUCU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MUSTAFA DEMİR’İN “SAMSUNSPOR TESİSLERİ YERİNDE KALACAKTIR” BEYANATI ÜZERİNE SAMSUNSPOR ADINA BİR DÜZELTME YAPILDIĞI VE PROJE KAPSAMI DIŞINDA TUTULACAĞI YİNE KAMUOYUNA YANSIYAN HABERLERDEN BİLİNMEKTEDİR.

KAMU YARARINA DERNEK STATÜSÜNDE BULUNAN VE KENTİMİZİN GURUR KAYNAĞI OLAN KULÜBÜMÜZÜN İLERİDE BU TÜR SORUNLARLA TEKRAR KARŞILAŞMAMASI İÇİN; KENTİMİZ MİLLETVEKİLLERİNE, SAYIN VALİYE VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANINA BİR ÇAĞRIDA BULUNMAK İSTİYORUZ;

“NURİ ASAN TESİSLERİ”NİN BULUNDUĞU BÖLGE
“SAMSUNSPOR KAMU YARARINA DERNEĞİ”NE TAHSİS EDİLMELİDİR!

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN OLURU VE ÇEVRE-ŞEHİRCİLİK VE İKLİM BAKANLIĞININ ONAYI İLE SAĞLANABİLECEK BU AVANTAJLA NURİ ASAN TESİSLERİ İLE İLGİLİ TARTIŞMA VE KAYGILARA SON VERİLECEK, SAMSUNSPORA ŞAMPİYONLUK VE SÜPER LİG YOLUNDA EN ÖNEMLİ MORAL-MOTİVASYON VE DESTEK VERİLMİŞ OLACAKTIR.

ÖTE YANDAN;

SAMSUN TENİS İHTİSAS KULÜBÜMÜZ İSE, 1987 YILINDAN BU YANA ŞİMDİKİ YERİNDE TÜM SAMSUN HALKINA TENİS OYNAMA İMKÂNI SUNARKEN, GENÇLERİMİZE TENİS SPORUNU SEVDİRMİŞ, ULUSAL TURNUVALARA EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ VE BAŞARILAR KAZANMIŞTIR.

TAHLİYE KARARININ UYGULANMASI DURUMUNDA; BİR KULÜP ÇATISI ALTINDA, ÜST DÜZEY BİR DİSİPLİN VE SÜREKLİ ÇALIŞMANIN GEREKTİĞİ BU SPOR DALINDA GENÇ SPORCULARIMIZ ÇALIŞMALARINA ARA VERMEK DURUMUNDA KALACAKLAR VE MAĞDUR OLACAKLARDIR.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN MUSTAFA DEMİR’DEN BU GÜZİDE KULÜBÜMÜZÜN DE KİRA SÖZLEŞMESİNİ UZATMASINI BEKLİYORUZ.

SAMSUN’UMUZUN KIYMETLİ YÖNETİCİLERİ VE DEĞERLİ SAMSUNLULAR,
İHTİYACIMIZ OLAN ANLAYIŞ, SPORA DESTEK OLMAKTIR. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MUSTAFA DEMİR VE BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNİN KONULARI BU YÖNLERİYLE YENİDEN DEĞERLENDİRMESİ VE KARARA BAĞLAMASI DİLEĞİMİZDİR.

SAM-SEV
SAMSUN SPOR, EĞİTİM VE TANITMA VAKFI

© 1988-2022 SAM-SEV | Samsun, Spor, Eğitim ve Tanıtma Vakfı | Tüm hakları saklıdır