Samsun Basketbol’una Hizmet Veren Spor Adamları ile Basın Toplantısı Yapıldı

24 Haziran 2011 Perşembe günü saat:16.00’da vakfımızda düzenlediğimiz basın toplantısında bu kez Basketbol liglerinde kentimizin gururu olmuş ve başarı ile temsil eden Samsun Bölgesi Basketbol hakemlerimizi ağırladık.
Toplantıya İl Temsilcisi ve MHK Üyesi Sn. Ali Kemal Çımagil, İl Hakem Kurulu Başkanı ve A Kategori Teknik Komiser Sayın Mustafa ÇELİKÖREN, A Kategori Hakemimiz Sn. Alper ÖZGÖK, B Kategori Hakemlerimiz Sn. Murat TURAN ve Sn. Ali ÖZYURT ve B Kategori Teknik Komiser Sayın Ümit Baytut’un katılımlarıyla gerçekleşti.
A kategori hakemimiz Sayın Ali Şakacı ise mazereti sebebi ile katılamadı.

 

 

 

Başkanımız Rüştü ARABOĞLU;
“Futbolun ardından kitleleri peşinde koşturan, özellikle yeni kuşak gençler arasında oldukça popüler olan Basketbolun ülkemizde, 90’lı yıllardan bu yana ivme kazanmasına rağmen kentimizde 1970’lerden bu yana son derece popüler bir spor olduğunu ifade etti.
Samsunspor erkek basketbol takımının inişli çıkışlı grafiğine rağmen sevdirdiği bu spor branşı, kurumların da takım kurarak desteklemeleri ile kentimizin her zaman yakından izlediği spor dalı olmuştur.
Bunun yanı sıra Kadın Basketbol Ligi’nde mücadele eden SBK elde ettiği başarılar bu alanda başarıya hasret olan basketbol severler tarafından büyük memnuniyet ile karşılanmıştır.
Samsunumuzun eksiği Erkek Basketbol takımıdır. Yakın gelecekte bir Erkek takımının kurularak kentimizi temsil etmesi gereklidir.
Tüm bunların üzerinde bir başka gurur vesilemiz ise bugün bu masanın etrafında bulunuyor. Son FB&GS şampiyonluk maçı dahil olmak üzere tüm derbilerde düdük çalma başarısı gösteren, teknik komiser olarak görev yapan ve Merkez Hakem Kuruluna girme başarısı gösteren Samsun Bölgesi hakemlerimiz ile birlikteyiz. Bizlere yaşattıkları gurur için, kentimizi temsil ettikleri için, yeni kuşaklara model oldukları ve Basketbol sporunu sevdirdikleri için kendilerine vakfım adına teşekkürlerimi sunuyorum.”
Dedi ve sözü İl Temsilcisi ve MHK Üyesi Sn. Ali Kemal ÇIMAGİL’e bıraktı.
Sayın Çımagil;
Samsun hakemlerinin üst düzey maçlar yönettiğini, sadece bu sezon 18 play-off maçının 7’sinde görev verildiğini ifade etti. Bu üstün performanslarından dolayı hakem arkadaşlarını kutladığını ifade ederek davetinden ötürü vakfımıza da teşekkür etti.

© 1988-2024 SAM-SEV | Samsun, Spor, Eğitim ve Tanıtma Vakfı | Tüm hakları saklıdır