Köprülü Geçişler ile ilgili vakfımız görüşlerini paylaşmak istedik

Kıymetli Samsunlular,14 Şubat tarihindeki Büyükşehir Meclisinde oylanarak önü açılan Belediye Evleri ile Tekkeköy Kavşağı arasında yapılması planlanan Köprülü Geçişler ile llgili vakfımızın çabaları malumunuzdur Yaşanan gelişmeleri vakfımız görüşlerini paylaşmak istedik.

20 Aralık 2013 tarihinden bu yana takipçisi olduğumuz ve kent gündeminde tutmaya çalıştığımız Katlı Yol yapımı bilindiği gibi 14 Şubat 2014 günü Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinde oylandı ve 8’e karşı, 9 kabul oyu ile geçti.

25 kişinin üyesi olduğu, ancak bunlardan 17’sinin oylamaya katıldığı Büyükşehir Meclisinde bu denli kritik bir konu, bu denli kritik bir sonuç ile geçti.

Ve Samsun, önemli bir fırsatı harcadı…

Kent menfaatleri göz ardı edildi.

Meslek odalarının ortaya koydukları çekincelere yanıt verme gereği dahi duyulmadan, Sivil Toplumun Kuruluşlarının itirazlarına rağmen, mecliste karşı yönde oy kullananların itiraz gerekçelerine yeterli cevap veremeden, geri dönüşü olmayan bir imalata “evet” oyu vererek tarihe geçti meclisimiz.

Tüm bu gelişmeler içerisinde asıl konuşması gereken kurum-kuruluşların sessiz kaldıklarını görmek kaygılarımızı arttırmıştır.

Yatırıma, ekonomik katkılara, iş alanı yaratacak her türlü temiz kuruluşa, kentimizi “Bölge Merkezi” konumuna taşıyacak projelere her zaman ihtiyaç duyduğumuzu tekrarlıyoruz. Bu çerçevede yapılacak çalışmaların da önüne düşeceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Tekrar etmekte yarar görüyoruz; Dönülemez noktada değiliz. Gelecekte sıkıntılı bir süreci önümüze koyacağını düşündüğümüz bu projeye harcanacak enerjinin, bütçenin ve zamanın, Kentimiz için hayati önem taşıyan ve ısrarla üzerinde durduğumuz “Doğu Çevre Yolu”na harcanmasının doğru olacağının bir kez daha altını çizerek Samsunluların bilgisine sunuyoruz.

SAMSUN SPOR EĞİTİM ve TANITIM VAKFI

© 1988-2024 SAM-SEV | Samsun, Spor, Eğitim ve Tanıtma Vakfı | Tüm hakları saklıdır