Kıymetli Samsunlular, Çarşamba Ovasına yapılması gündemde olan Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili vakfımızın kentimizi yönetenlere ilişkin çağrısını bilgilerinize sunarız.

SAMSUN YÖNETİCİLERİNE VE MİLLETVEKİLLERİNE
AÇIK ÇAĞRIMIZDIR !!!

BÖLGEMİZE YAPILACAK OLAN BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ İLE İLGİLİ KAMU MENFAATLERİ ADINA SİZLERDEN DİKKATE ALMANIZI BEKLEDİĞİMİZ TESPİT VE GÖRÜŞLERİMİZİ PAYLAŞIYORUZ.

ŞÖYLE Kİ;
SAMSUN, SAHİP OLDUĞU İKİ OVA İLE NEREDEYSE TÜM BÖLGESİNİ BESLEYECEK POTANSİYELE SAHİPKEN, NE YAZIK Kİ ÖZELLİKLE SON 20 YILDIR BU İKİ OVAYA YAPILAN VE YAPILMAK İSTENEN KENTİMİZE UYGUN OLMAYAN YATIRIMLAR İLE HER DEFASINDA MÜCADELE ETMEK ZORUNDA BIRAKILMIŞTIR.

SİVİL TOPLUM İNİSİYATİFLERİ VE MESLEK ÖRGÜTLERİNİN İTİRAZLARINA RAĞMEN HAYATA GEÇİRİLEN ENERJİ VE SANAYİ TESİSLERİNİN DOĞAL KAYNAKLARIMIZDAKİ TAHRİBATININ GERİ DÖNDÜRÜLEMEZ NOKTADA OLDUĞU, GÜNDEMİ TAKİP EDEN SAMSUN KAMUOYUNCA MALUMDUR.

ŞİMDİ BUNLARA BİR YENİSİ EKLENMEK ÜZERE…
BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ!!!

ÜLKEMİZİN EN VERİMLİ TARIM ARAZİLERİ İÇERİSİNDE ÖNDE GELEN SAMSUN/ÇARŞAMBA OVASI ÜZERİNDE “ALIM GARANTİSİ” İLE ÜRETİM YAPACAK OLAN VE TARIM-ORMAN ATIKLARI İLE ÇALIŞACAĞI SÖYLENEN 630 TON/GÜN KAPASİTELİ BU SANTRALİN YILLIK 230 BİN TON YAKACAK İHTİYACI OLACAĞI, BU MİKTARDA YAKIT İHTİYACININ SAĞLANAMAMASI DURUMUNDA İSE NE İLE ÇALIŞACAĞI BİLİNMEMEKTEDİR.

ÜLKEMİZİN BU EN VERİMLİ TOPRAĞI ÜZERİNDEKİ
ISRAR NEDEN?

DİLEĞİMİZ, KAMU ERKİNİN HALK SAĞLIĞINI GÖZETMESİ, TARAFSIZ BİLİM İNSANLARININ GÖRÜŞLERİNE KULAK VERMESİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ ÇAĞRILARINA KAYITSIZ KALMAMASIDIR.

BU TESİS
BU TOPRAKLAR ÜZERİNE YAPILAMAZ !!!

HEPİMİZ BUNUN VEBALİ ALTINDA KALIRIZ, GELECEK NESİLLERE HESABINI VEREMEYİZ.

SAM-SEV
Samsun Spor, Eğitim ve Tanıtma Vakfı
1988

© 1988-2024 SAM-SEV | Samsun, Spor, Eğitim ve Tanıtma Vakfı | Tüm hakları saklıdır